Zakup działki niedaleko Kołobrzegu

Zakup działki to przeważnie spory wydatek, zwłaszcza jeżeli kupujemy ją w momencie, kiedy ceny szybują do góry. Najdroższe są działki budowlane, ze względu na swoje uwarunkowania i parametry techniczne, natomiast najmniej zapłacimy na grunty leśne.

Jaką działkę kupić niedaleko Kołobrzegu?

działki sprzedaż niedaleko kołobrzeguDziałki są dziś jednym z najbardziej cenionych dóbr, zaraz po nieruchomościach. Kupując ją w okresie spadków cen, możemy na niej sporo zyskać w przyszłości, kiedy jej wartość pójdzie w górę. Jednak zdecydowana większość osób kupuje ją w celu wybudowania na niej domu i zamieszania w nim. Jeżeli interesują nas działki sprzedaż niedaleko Kołobrzegu są bardzo atrakcyjne grunty. Można ti w dobrej cenie kupić działki budowlane i rekreacyjne. Choć na obu można postawić budynek, to jednak nie mogą one być takie same. Działka budowlana jest przeznaczona do stawiania na niej domu jednorodzinnego, osiedla mieszkaniowego, obiektów handlowych lub pożytku publicznego. Jest to jedyna działka, na której można postawić tak duży obiekt. Natomiast na działce rekreacyjnej nie postawimy domu, ale za to mały domek letniskowy, który dodatkowo musi spełniać surowe wymogi dotyczące jego charakteru, formy i wielkości. Zgodnie z prawem, na działce tej kategorii można postawić domek, którego powierzchnia w podstawie nie przekracza dziesięciu – piętnastu procent całego obszaru działki. Już jego wielkość sugeruje, że nie jest to budynek do zamieszkania całorocznego, a jedynie sezonowego, czyli na przykład na wakacje.

Ceny działek są bardzo mocno zróżnicowane, w zależności od powierzchni, rodzaju, kategorii czy lokalizacji. Często bywa, że za identyczną działką na drugim końcu Polski trzeba będzie zapłacić nawet o trzydzieści pięć procent mniej, ponieważ jej lokalizacja nie jest atrakcyjna.