Wyciągarki do samochodu

Kiedyś słyszałem takie powiedzenie, że przerabianie samochodu do jazdy w ternie nigdy się nie kończy, ponieważ ciągle można coś zrobić lepiej, po to aby jazda po bezdrożach była przyjemniejsza. Oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem w stu procentach. Niemniej jednak są takie modyfikacje, które powinniśmy zrobić już na samym początku swojej przygody z jazdą w terenie.

Solidne wyciągarki do aut terenowych

wyciągarka do autaTak jak już wspominałem, budowa własnej terenówki to niekończący się projekt. Poza usprawnieniem samochodu, po to, aby lepiej pokonywał napotkane w terenie przeszkody, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego samochodu. Ważne jest to, aby z każdego wyjazdu wrócić na własnych kołach. Właśnie dlatego jedną z pierwszych modyfikacji jaką powinniśmy wykonać, w swoim samochodzie terenowym, jest montaż wyciągarki. Wyciągarka do auta to urządzenie, które pozwoli nam wyciągnąć samochód z niemal każdego miejsca. Nie będziemy się musieli martwić o to, że nie wyjedziemy z wody lub błota, w które wjechaliśmy. Wystarczy zapiąć linę o pobliskie drzewo, włączyć wyciągarkę i samochód będzie powoli wydostawał się ze wspomnianej wody lub błota. Tutaj nie chodzi o to, aby wszędzie przeciągać samochód przy pomocy wyciągarki, a o to, że dzięki niej mamy ten komfort psychiczny, że jak coś nie pójdzie po naszej myśli, to będziemy mogli bez najmniejszych problemów wydostać się z opresji. To bardzo pozytywnie wpływa na komfort jazdy.

Za wyżej opisane urządzenie zapłacimy od około dwóch tysięcy złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Rozstrzał cenowy jest naprawdę duży, więc przez zakupem powinniśmy się zastanowić nad tym, jak będzie używać takiej wyciągarki. Na początku przygody z jazdą w terenie powinna nam wystarczyć wyciągarka za około dwa, góra trzy tysiące złotych.