Szybki i sprawny transport kontenerów

Niedawno dostałem pierwsze duże zlecenie na budowę. Wcześniej koncentrowałem się przede wszystkim na lokalnych budowach. A że pracownicy też mieszkali wszyscy niedaleko to o nic się nie musiałem martwić. Jednak firma się rozwijała i zaczęły przychodzić większe zlecenia.

Transport kontenerów na budowę

transport kontenerów lubuskieWiązało się to z problemami logistycznymi. Trzeba było gdzieś zakwaterować pracowników, składować materiały budowlane. Teren niby był jakoś ogrodzony, ale licha siatka nie zatrzyma złodzieja. Dodatkowo hotel dla tylu osób byłby bardzo drogi. Dlatego wpadłem na pomysł, by wynająć kontenery. Bardzo szybko znalazłem ciekawą ofertę, zarówno na kontenery mieszkalne dla pracowników, jak i na kontenery magazynowe. Te pierwsze miały małe łazienki i aneksy kuchenne. Te drugie były puste w środku. Jednak problemem stanowił transport. Firma go nie zapewniała na tym terenie, bo było za daleko. Musiałem znaleźć inną firmę która oferuje transport kontenerów lubuskie. Pogadałem z kolegami, że może oni mi coś podpowiedzą i tak trafiłem na jedną firmę. Oferowali usługi transportowe dla budownicywa, więc idealnie. Mieli też pojazd przeznaczony na transport kontenerów. Ich usługi mieściły się w moim przedziale cenowym, zatem od razu ustaliłem termin odbioru kontenerów. Podałem im adres gdzie mają jechać, a sam będę czekał na miejscu. Pracownicy także pochwalili pomysł z kontenerami, bo zawsze na przerwie mogą zrobić sobie jedzenie albo kawę, a po pracy nie muszą nigdzie dojeżdżać do hotelu, tylko od razu się kłada.

Rozwiązanie sprawy noclegu, magazynowania i transportu było trudne, ale wykonalne. Na przyszłość będę wiedział, że wynajem kontenerów to swietna sprawa, ale muszę też mieć na względzie to, że nie każda firma oferuje ich transport i muszę go szukać we własnym zakresie.