Niespotykane, złote ozdoby

 

Złoto jest metalem szlachetnym, wydobywanym z ziemi. Jest także jak najbardziej poszukiwanym surowcem w produkcji biżuterii, dlatego złoto jest jednym z najdroższych metali na świecie. Wielu złotników stara się o ten surowiec, aby móc wykonywać przepiękne produkty, które szybko się sprzedadzą. Złoto jest także bardzo dobrą lokatą.

Złoty prezent jest zawsze najlepszy

kolczyki ze złotaZłoto – to materiał bardzo elastyczny, miękki i piękny. Jednocześnie nie rdzewieje tak, jak zwykły, ziemski metal. Ze złota produkuje się wiele ozdób nie tylko mogących zdobić ludzkie ciało (pierścionki, kolie, kolczyki itp). Ze złota mogą powstawać także figurki, a w dawnych czasach powstawały nawet posągi. Dzisiejsze kolczyki ze złota są zazwyczaj niezmiernie skromne, ale nie dlatego, że większe i bardziej okazałe by się nie sprzedały. Nic bardziej mylnego. Dziś po prostu jest taka moda. Jeśli chodzi o wzory, to jedynie ludzka wyobraźnia może je ograniczać. Niemniej, czym większa waga kolczyków, tym są one droższe. a to z powodu właśnie wysokiej ceny złota. Nawet, jeśli dane kolczyki byłyby zdobione pięknym, niespotykanym wzorem, i tak te cięższe, bardziej siermiężne będą wartościowsze. Ludzka praca przy wyrobach ze złota jest często mniej warta, niż całe złoto, które dany człowiek przerabia. Jednak nie zawsze tak jest. Wartość złotego wyrobu jest przeważnie taka, jaką ktoś chce zapłacić. Oczywiście minimalna granica determinuje koszt samego złota. Niemniej – złoto zawsze będzie dobrą inwestycją.

Całość złota istniejącego na Ziemi można by zmieścić w czterech basenach kąpielowych – oczywiście takich, w których odbywają się zawody pływackie. Nie wiadomo, ile jeszcze złota czeka na wydobycie. Niemniej faktem jest, że złoto zawsze będzie wysoko cenione i raczej jego cena nie spadnie.