Klimatyzowane, wygodne busy na trasie Polska – Niemcy

 

Coraz więcej Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Wielka Brytania, Holandia, Niemcy oraz Skandynawia. Jeśli chodzi o połączenia między Polską a Niemcami, to możliwości jest całkiem sporo.

Komfortowe warunki przejazdu busem na trasie z Bydgoszczy do Niemiec

busy bydgoszcz niemcyIstnieje kilka połączeń kolejowych (np. połączenie ze Szczecina do Berlina), istnieją połączenia lotnicze na lotniska w Berlinie, Monachium i inne. Trzeba jednak pamiętać, że takie przemieszczanie się nie należy do najtańszych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty busów. Busy jeżdżą praktycznie z każdej części Polski. Najczęściej są to busy na zamówienie, które podjeżdżają do konkretnej miejscowości. Nie trzeba więc jechać do dużego miasta, by dostać się do Niemiec. Takie busy bydgoszcz niemcy kursują nawet kilka razy w tygodniu w okresach wyjazdów i powrotów np. w czasie świąt wielkanocnych czy bożonarodzeniowych. Najczęściej jednak można liczyć na co najmniej 2 kursy tygodniowo. Busy nie są duże, zabierają zazwyczaj od kilkunastu do nieco ponad 20 osób. Jazda takim środkiem komunikacji jest naprawdę wygodna i komfortowa – zwłaszcza latem, bo busy są klimatyzowane. Oprócz tego w wielu busach znajduje się telewizor, dużo miejsca na nogi, oczywiście bagażnik z tyłu. W trasie można liczyć na postoje co kilka godzin.

Niektóre firmy transportowe w cenie biletu oferują nawet ciepły posiłek w czasie jazdy. Warto korzystać ze zniżek na przejazd – często można kupić tańsze bilety, jeśli rezerwuje się przejazd wcześniej albo z przejazdu korzystają członkowie rodziny. Jeśli bus podjeżdża do okolicznych miejscowości, to musimy liczyć się z dłuższą trasą. Podróż może zajmować nawet 12 godzin. Najlepiej zarezerwować dla siebie bilet jak najwcześniej – zawsze jest możliwość anulowania przejazdu.