Dobra maska przeciwwirusowa

Na pewno noszenie maseczki nie jest wygodne, ale w obecnej sytuacji jest konieczne. Od wielu miesięcy musimy ją zakładać każdorazowo opuszczając miejsce zamieszkania, aby móc się skutecznie chronić przed zakażeniem wirusem.

Jakie maski przeciwwirusowe są najlepsze?

maska przeciwwirusowa ffp2Nie ma obowiązku noszenia jednego rodzaju maski, ponieważ teoretycznie każda nas chroni w jakimś stopniu przed koronawirusem. Jednak jeżeli chcemy się czuć bezpiecznie w każdym miejscu, to najlepsza będzie maska przeciwwirusowa FFP2, którą kupimy w każdej aptece czy sklepie medycznym. Są one bardzo często stosowane przez pracowników służby medycznej, ponieważ ich skuteczność wynosi około dziewięćdziesiąt pięć procent. Obecnie najbardziej pożądane ze względu na skuteczność są maski przeciwwirusowe, dlatego też tak wiele osób je wybiera. Model z filtrem FFP2 jest dostępny w wersji jednorazowej i wielorazowej, przy czym ta druga wymaga odpowiedniego dezynfekowania po zdjęciu z twarzy, aby można ją było ponownie założyć. Maska w całości jest wykonana z wielowarstwowej włókniny, natomiast filtr może być aż w trzech postaciach, dzięki czemu jego skuteczność jest tak wysoka. Warunkiem deklarowanej skuteczności jest właściwy sposób noszenia maski, gdyż jeżeli będzie ona odstawać od twarzy, to w konsekwencji nie będziemy wciągali powietrza przez filtr. Koniecznie musi ona być dopasowana, a umożliwia to profilowany kształt maski oraz uszczelka nosowa. Dodatkowo boczne gumki pozwalają na dociśnięcie maseczki do twarzy i utrzymanie jej w stałej pozycji.

Bez wątpienia najlepsze są maski, które gwarantują wysoką skuteczność. Modele z filtrem FFP2 są doskonałej jakości i mogą być noszone przez każdego z nas. Najtaniej je kupimy w sklepach internetowych w formie zestawów po dziesięć sztuk.