Bagażniki do roweru przystosowane do przewożenia sakw

Jeżeli kupiliśmy rower z zamiarem przewożenia dość dużego ekwipunku, to poza torbami i sakwami nie wymagającymi dodatkowego wyposażenia, musimy zwrócić swoją uwagę na ofertę sklepów rowerowych, sprzedających akcesoria. Do niezbędnego akcesorium zaliczymy w tym wypadku bagażnik, który musi być zamontowany w tylnej części roweru. Bagażniki owe w dużej mierze ułatwiają przewóz rzeczy w sakwach rowerowych.

Bagażnik polecany do montażu w rowerze wyprawowym

bagażnik rowerowyTego typu element stosowany do przewozu rzeczy musi łączyć w sobie dwie rzeczy – lekkość i wytrzymałość. Dlatego bagażnik rowerowy łączy w sobie lekkość stopów stalowych i aluminiowych, z niebagatelną wytrzymałością na przeciążenia. Dzięki temu możemy wozić na nim ciężary wielokrotnie przekraczające nawet 15kg. Dzięki konstrukcji bagażnika w łatwy sposób możemy zamontować na nim wiele rodzajów sakw. Jedną z nich jest sakwa, umocowana w górnej części bagażnika, bez elementów opadających na dwie strony roweru. Na bagażniku z łatwością zamocujemy także sakwy dwustronne z łączeniem, a także takie, które posiadają specjalne zaczepy, i są sprzedawane w dwóch oddzielnych elementach. Dzięki specjalnej giętej rurce, bagażnik tego typu jest przystosowany do wożenia sakw w ten sposób, iż nie pozwala on na wkręcanie się jej rogów w szprychy. Sakwa jest zatem nie tylko umocowana z góry, ale także zabezpieczona przed dostaniem się w niepowołane miejsce.

Bagażniki do roweru są często mocowane w dwóch, a także w trzech miejscach. Jeżeli posiadamy otwory do mocowania całego bagażnika do ramy, wówczas korzystamy z nich, przykręcając go śrubami imbusowymi. Jeżeli jednak nie znajdziemy tego typu otworów, lub będą one umieszczone w złym miejscu, używamy adapterów, umożliwiających przymocowanie każdego typu bagażnika do ramy.